19 °C Argos, GR
Οκτώβριος 19, 2019

Αποσύρθηκε η Θύελλα Σκαφιδακίου από το πρωτάθλημα

Πολύ νωρίς στο πρωτάθλημα της Α1 Αργολίδας, πριν καν διεξαχθεί η τέταρτη αγωνιστική, η Θύελλα Σκαφιδακίου...πήγε στα αποδυτήρια.

Η νεοφώτιστη ομάδα αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα και ήδη στην επίσημη σελίδα της ΕΠΣΑ έχει σημειωθεί πως ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦ. – ΑΟ ΧΩΝΙΚΑ 2015 0-3 άνευ αγώνα.

Η ομάδα μετρούσε τρεις ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια και μάλιστα με βαριά σκορ: 0-8 από τον Ποσειδώνα Διδύμων, 0-4 από τον  Αστέρα Δρεπανιακό και 1-6 από τον Τροιζηνιακό.

Βασική αιτία φέρεται να είναι το μικρό ρόστερ της ομάδας που δεν επέτρεπε στον τεχνικό Τρύφωνα Μποζιονέλο να έχει επιλογές.

Η ομάδα ίσως του χρόνου ετοιμαστεί για την Α2.

ΤΟ ΠΛΗΡΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 4ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 

Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟΣ – ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ Σάββατο 12/10/19 16:00
2. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ – ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΥΡΚΕΙΑΣ Σάββατο 12/10/19 16:00
3. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ – ΣΠΕΤΣΕΣ Κ.Ε.ΠΟΡΟΥ Σάββατο 12/10/19 16:00
4. ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ Κυριακή 13/10/19 16:00
5. ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΚΟΙΛΑΔΑΣ Κυριακή 13/10/19 16:00
6. ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦ. – ΑΟ ΧΩΝΙΚΑ 2015 ΚΙΒΕΡΙΟΥ Κυριακή 13/10/19 16:00 0-3 α.α.
7. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ ΝΕΑΣ ΚΙΟΥ Κυριακή 13/10/19 16:00
8. ΦΟΙΝΙΚΑΣ – ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ ΝΕΑΣ ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ Κυριακή 13/10/19 16:00
9. ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ Τετάρτη 16/10/19 15:30

Περισσότερα Άρθρα

Επιστροφή στις νίκες για τον Παναργειακό- Νίκη και για την Ερμιονίδα (video)

Με πέναλτυ που κέρδισε ο Μπουντόπουλος και εκτέλεσε εύστοχα ο Μενδρινός στο 63′, ο Παναργειακός νίκησε 1-0 την Ένωση Λέρνας στο τοπικό ντέρμπι του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και επέστρεψε στις επιτυχίες. Στον πάγκο των «λύκων» σε θέση προπονητή ήταν ο Χρήστος Αγγελόπουλος, μέχρι πρότινος βοηθός του Γιώργου Αντωνόπουλου. ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Φαρμάκης, Παναγιώτου, Κυριακόπουλος, Μαρίνης, […]

Γ’ Εθνική: Οι διαιτητές των αγώνων της Κυριακής

Το πρόγραμμα και οι ορισθέντες διαιτητές της τέταρτης αγωνιστικής στον 7ο όμιλο της Γ’ Εθνικής (Κυριακή 13/11, 4μμ):  Παναργειακός-Θύελλα Πατρών:Αθ.Ρούσσος, Θεοδ.Σάνος, Αθ.Κλεπετσάνης (Κορινθίας) Αστέρας Βλαχιώτη-Ναύπλιο 2017:Νικ.Αυγερινός, Μάριος Παπαγεωργίου, Νικ.Λούκας (Αρκαδίας) Διαγόρας Βραχνέικων-Ερμιονίδα: Μιχ.Ματσούκας, Παναγ.Βασιλόπουλος, Γ.Γαλανόπουλος (Αιτωλοακαρνανίας) Βάρδα-Ζάκυνθος: Φωκάς, Σωτηρόπουλος, Παπαδιονυσίου (Αχαϊας) Τσιλιβή-Πανηλειακός: Χρονάς, Ζούλης, Ανδριανός (Αχαϊας) Διαβολίτσι-Πανγυθεατικός: Μαρκαντωνάτος, Ασημακόπουλος, Καραμέρος (Ηλείας) Ολυμπιακός Ζαχάρως-Σπάρτη: Ρέκκας, Καρβούνης, Μπουρίκας […]