Όπως ήταν αναμενόμενο, αυτοί που εξελέγησαν από την παράταξη “Δυνατή πόλη ξανά” του Τάσσου Χειβιδόπουλου στο δημοτικό συμβούλιο Άργου-Μυκηνών, κατά πλειοψηφία είναι στελέχη του ΠΑΣΟΚ.
Σε αυτούς να προσθέσουμε και 2-3 συμβούλους που στήριξε ο Βασίλης Σιδέρης.
Όσο για τους νεοδημοκράτες που διεκδίκησαν την εκλογή τους…έπεσαν στον κουβά!!!
Εξελέγησαν μόλις δύο και αυτοί…γλύτωσαν επειδή δεν έβαλαν υποψηφιότητα στο κεντρικό ψηφοδέλτιο. Τα νούμερα άλλωστε είναι αμείλικτα: 560 σταυρούς ο Χαρτοφύλλης στο Άργος (εκλέχθηκε τελευταίος από το ψηφοδέλτιο) ενώ ο Δελογιάννης στις Μυκήνες εκλέχθηκε με 464 ψήφους και ο Νενεκούμης στην Νέα Κίο με μόλις 295. ‘Αρα;
Αναλυτικά η σταυροδοσία των υποψήφιων δημοτικών συμβούλων είναι η ακόλουθη (με αλφαβητική σειρά και ενώ αναμένονται τα τελικά αποτελέσματα από το Πρωτοδικείο, με bold είναι αυτοί που εξελέγησαν ):
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΡΓΟΥΣ
Γαλάνης Ιωάννης του Αναστασίου 856
Γκαργκάσουλας Κωνσταντίνος του Αποστόλου 660
Δαμάλας Φώτιος του Αθανασίου 383
Θεοδωροπούλου – Κότσιφα Παναγιώτα (Γιώτα) του Θεοδώρου 205
Θωμόπουλος Πέτρος του Ιωάννη 832
Καλογερόπουλος Βασίλειος του Γεωργίου 228
Καπετάνιος Παναγιώτης του Εμμανουήλ 190
Κουγιά – Αποστόλου Γεωργία (Γωγώ) του Αναστασίου 680
Κουτσούκου Ελένη του Ιωάννη 132
Κουραβέλου – Δαγρέ Παναγούλα (Πένυ) του Αναστασίου 429
Κούρος Λουκάς του Νικολάου 584
Κουτρουφίνη Γαρυφαλλιά (Λίτσα) του Γεωργίου 60
Κωστάκης Παναγιώτης (Μπόλος) του Αθανασίου 135
Λειβαδίτης Δημήτριος του Παναγιώτη 258
Μανός Κωνσταντίνος του Φιλίππου 272
Νίκας Βασίλειος του Ιωάννη 394
Οικονόμου Κωνσταντίνος του Διαμαντή 250
Πανταζή – Ελευθερίου Αντιγόνη του Ανδρέα 207
Παπαδοπούλου – Παπαπέτρου Αρετή του Θεοδοσίου 106
Παπανδρέου Ελένη του Κωνσταντίνου 58
Παπανδριανός – Κεραμίδας Δημήτριος του Ιωάννη 316
Πάππα Σωτηρία του Αποστόλου 107
Παρασκευοπούλου Αδαμαντία (Ντία) του Ματθαίου 90
Πέππα Μαγδαληνή (Μάγδα) του Σωτηρίου 155
Πειρούνης Δημήτριος του Σπυρίδωνα 207
Πούλος Χρήστος του Νικολάου 445
Ρουμελιώτης Θεοδόσιος του Σπυρίδωνα 212
Ρούσου Κωνσταντίνα – Βασιλική (Βαλεντίνα) του Γεωργίου 685
Σκούφης Δημήτριος – Ανδρέας του Αθανασίου 227
Σουρβίνου – Παπαπέτρου Βασιλική (Βάσω) του Φιλίππου 112
Συγριμής Χρίστος του Αδριανού 91
Σωτηρόπουλος Νικόλαος του Γεωργίου 214
Σωτηροπούλου – Καραγιάννη Ιωάννα του Δημητρίου 118
Σωτηροπούλου – Τόμπρα Διονυσία του Παναγιώτη 138
Τασσόπουλος Αριστείδης του Θεοδώρου 551
Τζανή – Σελλή Λουκιανή (Λουκία) του Παναγιώτη 345
Χαρτοφύλλης Νικόλαος του Δημητρίου 560
Χολέβας Νικόλαος του Γεωργίου 254
Χρόνη Αναστασία (Νατάσα) του Γεωργίου 260
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΧΛΑΔΟΚΑΜΠΟΥ
Αναγνωστοπούλου – Μπελτέκου Μαρία του Χαραλάμπους 273
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΛΕΡΝΑΣ
Αλεξίου Ιωάννα του Κωνσταντίνου 114
Κονοπίσης Δημήτριος του Βασιλείου 542
Ψυχογυιού Σταματίνα (Ματίνα) του Βασιλείου 491
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΝΕΑΣ ΚΙΟΥ
Βασιλειάδου – Καρυώτη Ειρήνη του Ιωάννη 57
Γιαγκιόζη Βαρβάρα του Ιωάννη 83
Γουρδομιχάλης Δημήτριος του Γρηγορίου 109
Κοινωνής Βασίλειος του Γεωργίου 219
Νενεκούμης Χαρίλαος του Σπύρου 295
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΥΚΗΝΩΝ
Γεώργας Αναστάσιος του Μιχαήλ 257
Δελογιάννης Γεώργιος του Κωνσταντίνου 464
Δουρούκα – Παπαδοπούλου Γεωργία του Αναστασίου 114
Σκάζας Παναγιώτης του Γεωργίου 217
Τέντζερης Ιωάννης του Παναγιώτη 403
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ
Δημάκη Σοφία του Θωμά 483
Καραβίδας Βασίλειος του Αλεξάνδρου 334
Λουκάς Νεκτάριος του Μιχαήλ 180
Μπιτζής Επαμεινώνδας – Θεμιστοκλής (Νώντας) του Δημητρίου 255
Μπλάτσος Ιωάννης του Γεωργίου 145
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΛΥΡΚΕΙΑΣ
Κατσαρού Αναστασία του Κωνσταντίνου 89
Μπενέκος Γεώργιος του Παναγιώτη 273
Μποζιονέλος Αναστάσιος (Τσόλιας) του Γεωργίου 443
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΛΕΑΣ
Μπακοπάνου Μαρία – Παναγιώτα του Νικολάου 66