17 °C Argos, GR
28 Μαρτίου 2024

Ο Διομήδης νίκησε τον Φίλιππο Βέροιας 26-15

Με εμφατική εμφάνιση στο δεύτερο μέρος, ο Διομήδης επικράτησε εύκολα 26-15 του Φίλιππου Βέροιας για τη 14η αγωνιστική της Handball Premier.

Στο πρώτο μέρος του αγώνα και οι δύο ομάδες «πάλεψαν» στα ίσα και πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 8-7.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η ομάδα του Άργους μπήκε δυναμικά και με την πολύ καλή άμυνα κατάφερε να αφήσει τον Φίλιππο αρκετά λεπτά χωρίς γκολ. Οι γηπεδούχοι σκόραραν 18 φορές σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους που πέτυχαν μόνο 8 γκολ για να διαμορφωθεί το τελικό 26-15.

Για τον Διομήδη κορυφαίοι με 4 γκολ ήταν οι Κρεμαστιώτης, Χαντέλης, Τότος και Τσάτσας ενώ σημαντική ήταν η βοήθεια του Ζλατάνου που κατάφερε δύο αποκρούσεις σε πέναλτι και αρκετές σε ελεύθερα σουτ. Πρώτος σκόρερ για τον Φίλιππο ήταν ο Κωστακίδης με 7 γκολ.

Για τους «Λύκους» επιστροφή έκαναν ο αριστερός εξτρέμ Χρήστος Αργυρού, ενώ χρησιμοποιήθηκε και ο Κύπριος περιφερειακός Δημήτρης Μπότσαρης. Ο προπονητής του Φιλίππου, Ευθύμης Πηλαλίδης δεν μπόρεσε να βρεθεί στη Νέα Κίο για σοβαρό προσωπικό λόγο.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 26-15

Τα πεντάλεπτα: 0-1, 2-2, 5-4, 6-5, 6-7, 8-7 (ημχ) 12-10, 15-10, 17-11, 20-11, 22-12, 26-15.

Διομήδης Άργους (Δημήτρουλας): Κρεμαστιώτης 4, Τσιγαρίδας 1, Γιαννόπουλος 2, Παπαντωνόπουλος, Χαραλαμπίδης 2, Ρουσσόπουλος, Αργυρού 1, Τότος 4, Χαντέλης 4, Χερουβείμ 1, Λαμπρόπουλος, Ζλατάνος, Μπότσαρης 3, Μπινιάρης 1, Τσάτσας 4, Αναγνωστόπουλος.

Φίλιππος Βέροιας: Πόποβιτς, Τζίμπουλας, Παντελίδης, Καλλιαρίδης, Τσαμουρίδης, Τριανταφυλλίδης 1, Κωστακίδης 7, Αποστολίδης 4, Κουκουτσίδης 3, Δάσκαλος, Κορωνάς, Φιλόσογλου, Παπαδόπουλος.

Περισσότερα Άρθρα

Γ’ Εθνική: Βαριά ήττα για την Ένωση Ερμιονίδας από τον Αστέρα Βλαχιώτη

Βαριά ήττα για την Ένωση Ερμιονίδας με 4-0 εκτός έδρας από τον Αστέρα Βλαχιώτη που πραγματοποίησε την καλύτερη φετινή του εμφάνιση. Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι μπήκαν επιθετικά πιέζοντας τους αντιπάλους και δημιουργώντας δύο καλές στιγμές στο 1ο και 5ο λεπτό με Μπριλάκη και Δωματά. Παρά την άτυχη στιγμή του 20ου λεπτού με […]

Στο τέλος Ιουνίου το Arcadia Classic Tour 2020!

Το Arcadia Classic Tour 2020 και φέτος στην αρχή του Καλοκαιριού. Η Ελληνική Λέσχη Ιστορικού Οχήματος (Ε.Λ.Ι.Α.) με την υποστήριξη των ΣΜΑ ΤΡΙΣΚΕΛΙΟΝ και ΦΙΛΠΑ διοργανώνει για 6η συνεχή χρονιά τον Αγώνα Ακριβείας Ιστορικών Αυτοκινήτων, Arcadia Classic Tour (ACT2020) με επίκεντρο την παραδοσιακή Δημητσάνα. Ο διήμερος αγώνας περιλαμβάνει συνολικά 250 χιλιόμετρα, με 12 Ε.Δ.Α. μήκους […]