17 °C Argos, GR
29 Μαρτίου 2024

Προσπάθησε στο τέλος ο Διομήδης αλλά δεν τα κατάφερε στη Δράμα

Ο Διομήδης προσπάθησε μέχρι το τελευταίο λεπτό στη Δράμα αλλά τελικά ηττήθηκε 25-24 από την Bianco Monte Δράμα για το πρωτάθλημα της Handball Premier (15η αγωνιστική).

Οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι στο πρώτο μέρος και προηγήθηκαν 15-11 στο ημίχρονο, αλλά στα μέσα (45’) του δευτέρου μέρους ο Διομήδης έφερε το ματς στα ίσια (17-17). Η Δράμα ανέκτησε και πάλι το προβάδισμα (20-18 στο 50’) και στο 56’ ξέφυγε με τρία γκολ (24-21) «κλειδώνοντας» ουσιαστικά την υπόθεση νίκη. Ο Διομήδης μείωσε στο γκολ αλλά…μέχρι εκεί.

BIANCO MΟΝΤΕ ΔΡΑΜΑ- ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 25-24

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 4-3, 7-7, 11-9, 13-10, 15-11 (ημχ.), 15-13, 16-15, 17-17, 20-18, 22-20, 25-24.

ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Καφαντάρης, Γουργούμης, Χαϊτίδης 3, Κοβογλανίδης 3, Κουρουτζίδης, Σινά, Τουνγκελίδης 11, Παπάζογλου, Γιαννακόπουλος, Τσιτσίγκος, Ντράσκιτς 3, Ιακωβίδης, Φραγκούλης, Κουρτίδης, Θωμίδης 2, Κοτσαμαρίκογλου 1.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Δημήτρουλας): Κρεμαστιώτης 2, Τσιγαρίδας 3, Γιαννόπουλος, Παπαντωνόπουλος, Χαραλαμπίδης, Ρουσσόπουλος 2, Αργυρού 1, Χαντέλης 8, Χερουβείμ 5, Ζλατάνος, Μπότσαρης 1, Τσάτσας 2, Δάσκαλος.

Διαιτητές: Μπέτμαν- Τζαφερόπουλος, Δίλεπτα: 1-4, Πέναλτι: 2/2-2/2.

Περισσότερα Άρθρα

Τελικός Rome Masters: Μάχη του Τσιτσιπά απέναντι στον Τζόκοβιτς για το τρόπαιο!

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς κατάφερε το Σάββατο να επικρατήσει με τρομερή ανατροπή (2-1) του Αλεξάντερ Ζβέρεφ (Νο3) και πήρε το εισιτήριο για τον τελικό του τουρνουά της Ρώμης, όπου θα κληθεί να ξεπεράσει το εμπόδιο του κορυφαίου τενίστα στον κόσμο, Νόβακ Τζόκοβιτς για να κατακτήσει το τρόπαιο. Ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας, Νο5 στην παγκόσμια κατάταξη (από τη Δευτέρα […]

5ος Αγώνας Δρόμου Ειρήνης «ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ»

5ος ΑΓΩΝΑΣ ΔΡΟΜΟΥ ΕΙΡΗΝΗΣ «ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ» (21 χιλιομέτρων) ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ: Κυριακή 14 Μαΐου 2023 – Τρίπολη – 18:00 ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ:  Επιτροπή Ειρήνης Αρκαδίας ΔΙΑΔΡΟΜΗ:  Τρίπολη – Κερασίστα – Στάδιο – Αγ. Σώστης – Τρίπολη. Συμμετοχή: ΔΩΡΕΑΝ Η Επιτροπή Ειρήνης Αρκαδίας διοργανώνει αγώνα δρόμου προς τιμή του αγωνιστή και μάρτυρα της Ειρήνης Γρηγόρη Λαμπράκη. Ο αγώνας θα […]