10/16/2016 08:38:00 μ.μ.
0
 Εξάσφαιρος σήμερα ο Αργοναύτης που έβαλε γκολ και μάλιστα 3 από το πρώτο ημίχρονο, σαφώς ανώτερος από τον αντίπαλο Τροιζηνιακό που δεν έπαιξε άσχημη μπάλα. Οι παίχτες της Ν.Κίου ήταν αποφασισμένοι να μην αφήσουν να περάσει μια ακόμα αγωνιστική έχοντας πρόβλημα στο να βρουν δίχτυα στο πρώτο ημίχρονο κι ο Λάζαρος Χατζόπουλος άνοιξε το σκορ αρκετά γρήγορα κάνοντας το 1-0, έβαλε ένα ακόμα γκόλ, 2 γκολ έβαλε ο Πάρης Κάπλατζης και από ένα οι Νέτζα και Καλυβόπουλος.
 Στο 10’ σέντρα του Μπούκουρη  ο Χατζόπουλος κατεβάζει  με το στήθος και  κάνει το 1-0.

Στο 14’ ύστερα από σέντρα του Π.Κάπλαντζη  ο Νέτζα θα κάνει  2-0.

Στο 34’ ο Κουριώτης θα κερδίσει πέναλτι και  ο Χατζόπουλος  κάνει το 3-0.

Στο 41’ ο ΄Τροιζηνιακός κερδίζει πέναλτι και ο Σούχλας κάνει 3-1.

Στο 59’ εναλλάσσουν την μπάλα ο Κουριώτης με τον Π.Κάπλατζη και ο Πάρης κάνει το 4-1.

Στο 73’ ο Κατσέλη πλασάρει τον τερματοφύλακα και κάνει 4-2.

Στο 80’ και πάλι ο Π.Κάπλαντζης σκοράρει και κάνει 5-2.

Στο 85’ από λάθος μπαλιά της άμυνας του Τροιζηνιακού ο Καλυβόπουλος κάνει το 6-2

Αργοναύτης (Κίκιλης Τ.): Μπραϊμλάρι, Φαμέλης, Διαμαντής, Κάπλαντζης Χ., Μπούκουρης, Τσουρδίνης (64’ Βασιλειάδης), Παρασκευόπουλος (60’ Καλυβόπουλος), Νέτζα (λ.τρ. 20’ Κουριώτης), Χατζόπουλος, Κάπλαντζης Π., Μακρίδης

Τροιζηνιακός (Πασσιάκος Γ.): Σαμπάνης Π., Γάτσινος, Λάφης, Πάνου, Δελαπόρτας, Σαραντόπουλος Κ., Σούχλας Α., Σταματέλος, Βασιλέρης (39’ Κατσέλη), Ζώρας (84’ Κόζαρης), Σαμπάνης Δ. (46’ Σαραντόπουλος Αθ.)