10/02/2016 12:53:00 μ.μ.
0

Πρώτη νίκη στην Handball Premier χθες το απόγευμα στη Νίκαια για τους Λύκους, οι οποίοι επιβλήθηκαν του νεοφώτιστου Άρη Νίκαιας με 17-29. Με πρώτο σκόρερ τον Ιούλιο Αργυρού (10 γκολ), ο Διομήδης ήταν συγκροτημένος και ουσιαστικός στο παιχνίδι του και κατάφερε από το δεύτερο μισό του πρώτου ημιχρόνου να πάρει διαφορά στο σκορ, κλείνοντας στην ανάπαυλα με διαφορά 7 τερμάτων (7-14).

Ο Άρης Νίκαιας ήταν ανταγωνιστικός στα πρώτα 15 λεπτά, όμως η αμυντική λειτουργία των Λύκων ήταν πολύ καλή, με αποτέλεσμα η διαφορά του σκορ στο δεύτερο ημίχρονο να αυξηθεί στα 12 γκολ και να κλείσει στο τελικό 17-29.

Επόμενος πολύ σημαντικός αγώνας για τον Διομήδη είναι ο ερχόμενος του Σαββάτου 8 Οκτωβρίου στη Νέα Κίο, με αντίπαλο τον Αερωπό Έδεσσας, ο οποίος δεν έχει σημειώσει ακόμα νίκη στο Πρωτάθλημα και φέτος είναι πολύ πιο ενισχυμένος και ανταγωνιστικός.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-3, 4-6, 5-8, 6-12, 7-14 (ημ.), 8-16, 8-19, 10-21, 15-23, 16-25, 17-29

ΑΡΗΣ Ν. (Τάκης Μελετάκος): Φωτίου, Αθανασίου, Τούτσης 1, Γρηγοράκης Ι. 1, Μελετάκος 4, Γρηγοράκης Ν., Μπίλος, Δημητρόπουλος 4, Χρηματόπουλος, Γκουλέ 1, Μπουλούμπασης 2, Φίλης, Χαρμπής, Χαραλάμπους, Γραμματικόπουλος 3, Χατζηκωνσταντίνου 1.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Δημήτρης Δημητρούλιας): Κοτανίδης, Αϊβαλιώτης, Ταουσιάνης 2, Γιόσμου 2, Κρεμαστιώτης, Αργυρού Χ. 1, Αργυρού Ι. 10, Σαμαράς 2, Μισαηλίδης 2, Παπαχρήστος, Τρουμπέτας 4, Δάσκαλος, Ράντοβιτς, Τουνγκελίδης 2, Πασσιάς 4, Κοροβέσης

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος- Κουτσός Δίλεπτα: 4-3 Πέναλτι: 2/4-7/7