11/23/2016 06:37:00 μ.μ.
0
Οι παίχτες του Θανάση Στάικου πέρασαν και από το Άργος κερδίζοντας στο ντέρμπι του Αργολικού ποδοσφαίρου τον Παναργειακό με 1-0. Σκόρερ για τους φιλοξενούμενους ήταν ένας πρώην ποδοσφαιριστής του Παναργειακού ο οποίος μάλιστα την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο είχε πετύχει το μοναδικό γκολ των «Λύκων» απέναντι στην σημερινή του ομάδα.

Στο 13′ λεπτό δυνατό σουτ του Κιοσσέ η μπάλα άουτ. Στο 22΄λεπτό την ίδια τύχη σουτ του Αγγελόπουλου. Στο 28΄λεπτό ο Αποστολίδης εκτέλεσε φάουλ από αριστερά και ο Σαχσανίδης πρόλαβε και μπλόκαρε πριν γίνει απειλητικός ο Τσόφλιος. Στο 30΄λεπτό μεγάλη ευκαιρία με τον Τριμπόνια να ανοίξει το σκορ αλλά δεν βρήκε την μπάλα όπως ήθελε και χάθηκε η ευκαιρία. Στο 57΄λεπτό οι φιλοξενούμενοι «πάγωσαν» το γήπεδο του Άργους όταν ο Αποστολίδης με μία μαγική ενέργεια έβγαλε σέντρα από αριστερά και ο Τσόφλιος πού καραδοκούσε με πλασέ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ 0-1.
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Σαχσανίδης, Κωστακιώτης, Μηλιώτης, Σιάτρας, Γκάμπριτς, Πούτση, Αγγελόπουλος, Χαρίτος, Καρέλης, Καλογέρης, Κυριακόπουλος
(Ανδριόπουλος, Φωκαϊδης, Φασούλης, Καρατάσιος, Καψιώχας, Φλεβάρης, Φίλης)

Ε.ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ: Πονηρός, Παναγιώτου, Σαμαράς, Τζιέρης, Παπαϊωάννου, Κιοσές, Σκεντεράι, Παλαιοπάνος, Τσόφλιος, Αποστολίδης, Τριμπόνιας
(Νώτης, Καραλής, Παιδάκης, Διαμαντής, Μερτύρης, Σελμανάι, Σχοινάς).