11/06/2016 07:22:00 μ.μ.
0
 Μέχρι το 40΄η ομάδα του Παναργειακού κατάφερε με το πολύ καλό αμυντικό παιχνίδι να κρατήσει έξω από την εστία του τα σουτ των παιχτών της Χαλκίδας, όμως αυτό δεν μπόρεσαν να το κρατήσουν μέχρι το τέλος.
 Στο 42΄ μετά από γρήγορη αντεπίθεση ο Πολίτης έκανε το πλασέ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Σαχσανίδη και τρία λεπτά αργότερα ήρθε το γκολ. Ο Πολίτης πάσαρε στον Βεζιρτζόγλου αυτός είδε τον Μπαλού να κινείται στο χώρο και του έκανε μπαλιά ακριβείας και ο Βραζιλιάνος με κεραυνό στη κίνηση έκανε το 1-0.
 Ο Μπαλού στο 49΄έχασε μεγάλη ευκαιρία σουτάροντας άουτ από πολύ κοντά, ενώ στο 62΄ ο Βεζιρτζόγλου με τεχνικό σουτ από τη γωνία της περιοχής σημάδεψε το δοκάρι. Δυο λεπτά αργότερα από σέντρα του Πολίτη ο Βεζιρτζόγλου με πανέμορφο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Τρία λεπτό αργότερα πάλι ο Βεζιρτζόγλου βρέθηκε σε καλή θέση αλλά κόπηκε τελευταία στιγμή πριν πλασάρει στη κενή εστία, ενώ στο 68΄ ο Ντουμάνης έκανε μεγάλη επέμβαση στο σουτ του Ανδριόπουλου κρατώντας το μηδέν.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (Αντώνης Αυλωνίτης): Ντουμάνης, Στεργιανός, Θωμάς, Μπακομήτρος, Καραμπάς, Εμέκα, Κρολ (70' Βαγγ. Ανέστης), Ντελέκος, Βεζιρτζόγλου (84' Λούκας), Πολίτης, Μπαλού (87' λ.τρ. Τσούτης).
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Λουκάς Κούρος): Σαχιανίδης, Κωστακιώτης, Μηλιώτης, Γκάμπριτς, Φίλης, Ζαχαράκης, Αγγελόπουλος (79' Καρελάς), Σιάτρας, Φατουλής (46' Ανδριόπουλος), Πούτσι, Κυριακόπουλος (74' Καψιόχας).