autostavropoulos.gr

3/28/2017 03:49:00 μ.μ.
0

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ, η κλήρωση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδας.


Η πρώτη αγωνιστική θα διεξαχθεί, την Τετάρτη 5 Απριλίου ,  όσες ομάδες προκριθούν θα αγωνιστούν, για την 2η αγωνιστική, στις 12 Απριλίου.
Ο Κυπελλούχος  Αργολίδας Αργοναύτης Νέας Κίου θα αντιμετωπίσει την Κυπελλούχο ΕΠΣΑΝΑ Ατλαντίδα. Η  ομάδα του Λεωνιδίου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Κυπελλούχο Δυτ. Αττικής Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας. Η κυπελλούχος ΕΠΣ Μεσσηνίας Καλαμάτα θα  αντιμετωπίσει  στο Ξυλόκαστρο τον κυπελλούχο ΕΠΣ Κορινθίας Ηρακλή.


1ος όμιλος1η αγωνιστική (5/4)1. Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σκουτάρεως2. ΑΕ Διδυμοτείχου – ΓΣ Προσοτσάνης3. Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου
2η αγωνιστική (12/4)Νικητής 2 – Νικητής 3Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
2ος όμιλος1η αγωνιστική (5/4)1. Μακεδονικός Βεύης – ΠΟ Τριγλίας2. ΠΑΟΚ Κρηστώνης – ΑΕ Αλεξάνδρειας3. Εδεσσαϊκός – ΠΑΟ Κουφαλίων
2η αγωνιστική (12/4)Νικητής 2 – Νικητής 3Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
3ος όμιλος1η αγωνιστική (5/4)1. ΑΕ Λευκίμμης – ΑΕΠ Καραγιαννίων2. Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα – Πυρσός Γρεβενών3. Καστοριά – Θύαμις Καστρίου
2η αγωνιστική (12/4)Νικητής 2 – Νικητής 3Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
4ος όμιλος1η αγωνιστική (5/4)1. Διγενής Νεοχωρίου – Ολυμπιακός Λαμίας2. ΑΟ Σελλάνων – ΓΣ Αλμυρός3. ΑΕ Ποσειδών ΠΠΠ – Αχιλλέας Φαρσάλων
2η αγωνιστική (12/4)Νικητής 2 – Νικητής 3Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
5ος όμιλος1η αγωνιστική (5/4)1. Απόλλων Πάργας – Φωκικός2. Σκουφάς Κομποτίου – ΑΕ Μεσολογγίου3. Αίολος Καρπενησίου – Αναγέννηση Σχηματαρίου
2η αγωνιστική (12/4)Νικητής 2 – Νικητής 3Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
6ος όμιλος1η αγωνιστική (5/4)1. Ηρακλής Ψαχνών – Αστέρας Βλαχιώτη2. Αργοναύτης Νέας Κίου – ΑΟ Ατλαντίς3. Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας – Λεωνίδιο
2η αγωνιστική (12/4)Νικητής 2 – Νικητής 3Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
7ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)1. Ηρακλής Ξυλοκάστρου – Καλαμάτα2. ΑΟ Κατασταρίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου3. ΑΟ Σάμης – Πανηλειακός
2η αγωνιστική (12/4)Νικητής 2 – Νικητής 3Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
8ος όμιλος1η αγωνιστική (5/4)1. ΑΟ Σουρμένων – ΑΨΕΣ Πυθαγόρας2. ΑΟ Σύρου – Διαγόρας Αγίας Παρασκευής3. Ηρακλής Θυμιανών – Διαγόρας ΡόδουΧωρίς αγώνα ο ΑΠΟ Κερατσίνι
2η αγωνιστική (12/4)Νικητής 3 – Νικητής Νικητής 1Νικητής 2 – ΑΠΟ Κερατσίνι
9ος όμιλος2η αγωνιστική (12/4)1. Ερασιτέχνες Πλατανιά – Ηρόδοτος2. Επισκοπή – ΟΦ Ιεράπετρας3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 1 – Νικητής 2
Το πρόγραμμα μέχρι τον τελικό
Οι αγώνες του Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων, περιόδου 2016-2017, θα διεξαχθούν σε εφτά (7) αγωνιστικές, ως ακολούθως:
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:   Τετάρτη  05-04-20172η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ :  Τετάρτη  12-04-20173η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ :  Τετάρτη  19-04-20174η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ :  Τετάρτη  26-04-20175η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ :  Τετάρτη  03-05-20176η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ :  Τετάρτη  10-05-20177η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ :  Σάββατο  20-05-2017   Τελικός Αγώνας

0 comments:

Δημοσίευση σχολίου

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ' αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.