autostavropoulos.gr

9/13/2017 10:40:00 μ.μ.
0


Τρία ταξίδια σε Λέσβο και Σαντορίνη έβγαλαν οι όμιλοι για τις ομάδες της Αργολίδας σε αντίθεση με τις γειτονικές ΕΠΣ που δεν έχουν τόσο μακρινά ταξίδια οι ομάδες τους.Για παράδειγμα οι ομάδες της Λακωνίας εκεί που πρόεδρος της ΕΠΣ είναι ο Παναγιώτης Καρράς θα δείτε πως έχουν δυο μόλις ταξίδια στην γειτονική τους Ζάκυνθο και Κεφαλλονιά .
Σύμφωνα με το ρεπορτάζ του www.sport24.g  συνολικά θα προβιβαστούν τέσσερις ομάδες στο τέλος της σεζόν από τη Γ' Εθνική στη Football League της επόμενης σεζόν (2018/2019) κι αυτές θα προκύψουν από το "ειδικό πρωτάθλημα". Οι οκτώ ομάδες που θα συμμετέχουν σε αυτό το "ειδικό πρωτάθλημα" θα είναι οι πρώτες ομάδες του κάθε (εκ των οκτώ) ομίλων.
Θα σχηματιστούν δύο (2) όμιλοι των τεσσάρων (4) ομάδων ο καθένας ως εξής:
Ο ένας όμιλος θα απαρτίζεται από τις πρώτες ομάδες της τελικής βαθμολογικής κατάταξης της κανονικής περιόδου των 1ου,2ου,3ου και 4ου Ομίλων και ο άλλος όμιλος αντίστοιχα από τις πρώτες Ομάδες των 5ου,6ου,7ου και 8ου ομίλων. Οι αγώνες που θα διεξαχθούν θα είναι διπλοί (εντός - εκτός έδρας). Συνολικά θα διεξαχθούν έξι (6) αγωνιστικές σε κάθε όμιλο.
Οι δύο πρώτες ομάδες της τελικής βαθμολογικής κατάταξης κάθε ομίλου θα προβιβαστούν στη Football League. Συνολικά θα προβιβαστούν, δηλαδή, τέσσερις (4) ομάδες.
Ο αριθμός των ομάδων, συνολικός και ανά όμιλο, που θα υποβιβαστούν, στο τέλος της περιόδου, στα πρωταθλήματα ευθύνης των ΕΠΣ, θα αποφασιστεί από την ΕΠΟ μετά την ολοκλήρωση της κατάθεσης των Δηλώσεων Συμμετοχής.
Η κλήρωση για το πρόγραμμα των οκτώ ομίλων θα διενεργηθεί τη Δευτέρα (18/9) στις 12:00 στα γραφεία της ΕΠΟ στο Πάρκο Γουδή. Η σέντρα για τη Γ' Εθνική έχει προγραμματιστεί για την πρώτη ημέρα του Οκτώβρη.


1ος όμιλος
ΕΠΣ Έβρου  (1) : ΑΕ Διδυμοτείχου

ΕΠΣ Θράκης (2) : Δόξα Προσκυνητών, Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

ΕΠΣ Ξάνθης (2) : Ορφέας Ξάνθης, Άρης Αβάτου

ΕΠΣ Δράμας (1) : 1 Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου

ΕΠΣ Καβάλας (3) : Καβάλα, Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Ορφανού

ΕΠΣ Σερρών (3) : Απόλλων Παραλιμνίου, Ελπίς Σκουτάρεως, Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής



2ος όμιλος
ΕΠΣ Μακεδονίας (5) : ΑΠΕ Λαγκαδά, Καμπανιακός, ΑΟ Καρδίας, Μακεδονικός, Αγροτικός Αστέρας

ΕΠΣ Χαλκιδικής (1) : Άρης Παλαιοχωρίου

ΕΠΣ Κιλκίς (1) : Κιλκισιακός

ΕΠΣ Πέλλας (2) : Αλμωπός Αριδαίας, Εδεσσαϊκός

ΕΠΣ Ημαθίας (3) : ΦΑΣ Νάουσα, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας, Φίλιππος Αλεξάνδρειας

ΕΠΣ Πιερίας (2) : Πιερικός, Ποσειδών Νέων Πόρων



3ος όμιλος
ΕΠΣ Φλώρινας (1) : Ερμής Αμυνταίου

ΕΠΣ Καστοριάς (1) : Καστοριά

ΕΠΣ Ηπείρου (1) : Δόξα Κρανούλας

ΕΠΣ Θεσπρωτίας (2) : Θεσπρωτός, Αστέρας Παραποτάμου

ΕΠΣ Άρτας (1) : Σκουφάς Κομποτίου

ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας (3) : Τηλυκράτης, Εθνικός Φιλιππιάδας, Πανελευκάδιος

ΕΠΣ Κέρκυρας (1) : ΑΕ Λευκίμμης

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας (1) : Μπούκας-Αμφιλοχίας Παναμβρακικός Γ.Π.Σ.

ΕΠΣ Κοζάνης (2) : Μακεδονικός Φούφα, ΑΕΠ Καραγιαννίων



4ος όμιλος
ΕΠΣ Λάρισας (1) : Αχιλλέας Φαρσάλων

ΕΠΣ Τρικάλων (1) : Διγενής Νεοχωρίου

ΕΠΣ Καρδίτσας (1) : ΑΟ Σελλάνων

ΕΠΣ Θεσσαλίας (5) : Ολυμπιακός Βόλου, Νίκη Βόλου, Ρήγας Φεραίος, Αλμυρός, Βόλος ΝΠΣ

ΕΠΣ Φθιώτιδας (1) : Οπούντιος Μαρτίνου

ΕΠΣ Ευρυτανίας (1) : ΑΠΟΚ Βελούχι

ΕΠΣ Φωκίδας (1) : Αστέρας Ιτέας

ΕΠΣ Βοιωτίας (2) : ΑΟ Θήβα, ΑΠΟ Αμβρυσσέας



5ος όμιλος
ΕΠΣ Κεφαλληνίας / Ιθάκης (1) : Παλληξουριακός

ΕΠΣ Ζακύνθου (1) : Ζάκυνθος

ΕΠΣ Αχαΐας (2) : Αχαϊκή, Διαγόρας Βραχνέικων

ΕΠΣ Ηλείας (3) : ΠΑΟ Βάρδας, Αστέρας Αμαλιάδας, Πανηλειακός

ΕΠΣ Μεσσηνίας (2) : Τσικλητήρας Πύλου, Καλαμάτα

ΕΠΣ Λακωνίας (1) : Αστέρας Βλαχιώτη

ΕΠΣ Αρκαδίας (2) : Παναρκαδικός, Λεωνίδιο



6ος όμιλος
ΕΠΣ Πειραιά (4) : Ιωνικός, Εθνικός, Προοδευτική, ΑΠΟ Κερατσίνι

ΕΠΣ Κορινθίας (3) : ΑΟ Λουτράκι, ΑΟ Ζευγολατιού, Πέλοψ Κιάτου

ΕΠΣ Δωδεκανήσου (3) : Ιάλυσος Ρόδου, ΑΣ Ρόδος, Διαγόρας Ρόδου

ΕΠΣ Δυτικής Αττικής (1) : Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας Ασπροπύργου



7ος όμιλος
ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής (3) : Τριγλία Ραφήνας, Θύελλα Ραφήνας, Αήττητος Σπάτων

ΕΠΣ Αργολίδας (3) : ΑΕ Ερμιονίδας, Παναργειακός, Ερμής Κιβερίου

ΕΠΣ Λέσβου (2) : Αιολικός, Διαγόρας Αγίας Παρασκευής

ΕΠΣ Κυκλάδων (1) : Πανθηραϊκός

ΕΠΣ Εύβοιας (2) : ΑΟ Χαλκίς, Ταμυναϊκός



8ος όμιλος
ΕΠΣ Αθηνών (5) : Άγιος Ιερόθεος, Φωστήρας, ΑΕ Κηφισιά, Ηλυσιακός, Αιγάλεω

ΕΠΣ Χανίων (1) : ΑΟ Παλαιόχωρας

ΕΠΣ Ρεθύμνου (2) : Ερμής Ζωνιανών, ΑΕ Μυλοποτάμου

ΕΠΣ Ηρακλείου (2) : Ατσαλένιος, Ηρόδοτος

ΕΠΣ Λασιθίου (1) : ΟΦ Ιεράπετρας

0 comments:

Δημοσίευση σχολίου

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ' αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.