7/03/2018 06:30:00 μ.μ.
0

Δύο στα δύο για ΑΣΕ Δούκα και Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων στο Danaon Cup 2018

Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκεται το 6ο διεθνές τουρνουά χάντμπολ Danaon Cup στην Αργολίδα.

Στα πρώτα παιχνίδια της 2ης ημέρας η Εθνική Εφήβων επικράτησε της Σουηδικής Χάλμπι με 29-26, ενώ η Εθνική Παίδων είχε εύκολο έργο επικρατώντας 49-12 της Ακαδημίας Πάτρας.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα των Εφήβων έπαιξε ένα ανταγωνιστικό ματς απέναντι στην Χάλμπι. Στο δεύτερο ημίχρονο έλεγξε τον ρυθμό, διατηρώντας συνέχεια το προβάδισμα. Πρώτος σκόρερ ήταν ο Τζίμπουλας με 9 γκολ, ενώ θετική παρουσία είχαν Τσάκαλος (6 γκολ) και Παπαδόπουλος (4 γκολ). Το απόγευμα θα ενσωματωθούν με την ομάδα, ώστε να είναι στην διάθεση του τεχνικού επιτελείου και τέσσερις ακόμα αθλητές που αγωνίστηκαν το Σαββατοκύριακο στο EURO Κ18 του Beach Handball στο Μαυροβούνιο.

Ο Ομοσπονδιακός προπονητής της Εθνικής Εφήβων Γιάννης Αρβανίτης επεσήμανε: «Παίξαμε κόντρα σε μία καλή ομάδα. Ήταν σημαντικό γιατί πρόκειται για την πρώτη επικοινωνία μας με όλα τα παιδιά μετά από αρκετό καιρό. Είμαι ικανοποιημένος σε γενικές γραμμές, είχαμε τρεξίματα, αλλά κάναμε και πολλά τεχνικά λάθη. Πρέπει να δουλέψουμε στην φυσική κατάσταση ενόψει του ΕURO στην Γεωργία».

Από την πλευρά της η προπονήτρια της Χάλμπι Καρολάιν Χάλμπεργκ είπε: «Ήταν ένα σκληρό παιχνίδι, προσπαθήσαμε για την νίκη, αλλά δεν ήταν αρκετό. Πολλά παιδιά είναι κουρασμένα, κάνει αρκετή ζέστη στην Ελλάδα για εμάς τους Σουηδούς, αλλά μέσα στο κλειστό η θερμοκρασία είναι όπως πρέπει. Γενικά το γήπεδο είναι πολύ ωραίο, όπως και η διοργάνωση. Αύριο θα παίξουμε δύο παιχνίδια, θα δούμε που μπορούμε να φτάσουμε».

Στην κατηγορία των Παμπαίδων Α’ τις νίκες τους διπλασίασαν ο ΑΣΕ Δούκα 1 που κέρδισε 36-19 την Δράμα και ο Λεωνίδας 2 που νίκησε 39-21 τον ΑΟ Ιωαννίνων.

*Οι φίλαθλοι από την Ελλάδα και το εξωτερικό θα μπορούν να παρακολουθήσουν την εξέλιξη όλων των αγώνων σε live score μέσω της ιστοσελίδας e-handball.gr, αλλά και εικόνα από όλους τους αγώνες στην Αγία Τριάδα και από επιλεγμένους σε άλλα κλειστά, μέσω των καναλιών της διοργάνωσης στο Youtube, Danaon Cup 1 και Danaon Cup 2 σε παραγωγή Websportstv.


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Παμπαίδες Α’ (24 ομάδες)

1ος (Α) όμιλος:

1. Διομήδης Άργους 2

2. ΓΣ Παπασιδέρης 2

3. ΑΣΕ Δούκα 0


2ος (Β) όμιλος

1. Ζαφειράκης Νάουσας 2

2. Ολυμπιακός Κερατσινίου 0

3. ΑΕΠ Πανόραμα 0


3ος (C) όμιλος

1. ΓΑΣ Καματερού 1 2

2. ΓΑΣ Καματερού 2 2

3. Ταλεντούλ (Ρουμανία) 0


4ος (D) όμιλος

1. ΠΑΟΚ 2

2. ΕΣΝ Βριλησσίων 2

3. Αμφικτύονες Λαμίας 0


5ος (E) όμιλος

1. Αερωπός Έδεσσας 2

2. Άρης Θεσσαλονίκης 0

3. ΟΦΝ Ιωνίας 0


6ος (F) όμιλος

1. ΑΣΕ Δούκα 1 4

2. Δράμα 1986 0

3. ΑΣΟΧ Φοίβος 0


7ος (G) όμιλος:

1. Λεωνίδας 2 4

2. Λεωνίδας 1

3. ΑΟ Ιωαννίνων 0


8ος (H) όμιλος

1. Larissa Handball Club 2

2. Ιωνικός ΝΦ

3. Φίλιππος Βέροιας


Παγκορασίδες Α’ (13 ομάδες)

1ος (Α) όμιλος:

1. ΟΦΝ Ιωνίας 2

2. ΑΟΔ Κορυδαλλού 2

3. Φιλώτας Φλώρινας 0


2ος (Β) όμιλος

1. ΕΣΝ Βριλησσίων 2

2. Φίλιππος Βέροιας 0

3. Αρίων Πτολεμαΐδας 0


3ος (C) όμιλος

1. ΓΑΣ Καματερού 2

2. Ζαφειράκης Νάουσας 0

3. Άρης Θεσσαλονίκης 0


4ος (D) όμιλος

1. Εθνικός Κοζάνης 2

2. Λεωνίδας 2 2

3. ΕΑΧ Χανιά 0

4. Αμφικτύονες Λαμίας 0


Έφηβοι (6 ομάδες)

1. Ελλάδα 2

2. Χάλμπι 2

3. Athens Masters 2

4. Μαυροβούνιο 0

5. Πέλιστερ 0

6. Διομήδης Άργους 0


Παίδες (9 ομάδες)
1ος όμιλος (Α)

1. Χάλμπι 2

2. ΕΣΝ Βριλησσίων 2

3. Πανελλήνιος ΓΣ 0


2ος όμιλος (Β)

1. Ελλάδα 2

2. Μαυροβούνιο 0

3. Ακαδημία Πάτρας 0


3ος όμιλος (C)

1. Μπακάου (Ρουμανία) 2

2. Διομήδης Άργους 0

3. ΟΦΝ Ιωνίας 0


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ- ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Δευτέρα 2 Ιουλίου 2018 (8 αγώνες)
Αγία Τριάδα

ΟΦΝΙ- ΑΟΔ Κορυδαλλού (ΠΚ) 30-8

ΕΣΝ Βριλησσίων- Αμφικτύονες (ΠΠ) 32-15

Άργος

ΓΑΣ Καματερού 1- ΓΑΣ Καματερού 2 (ΠΠ) 42-28

Λεωνίδας- ΕΑΧ Χανιά (ΠΚ) 41-17

Νέα Κίος

Λεωνίδας 1- Λεωνίδας 2 (ΠΠ) 20-27

Χάλμπι- Πανελλήνιος (Π) 35-18

Ναύπλιο

ΓΣ Παπασιδέρης- Δούκας 2 (ΠΠ) 24-22

Δούκας 1- ΑΣΟΧ Φοίβος (ΠΠ) 38-12


Τρίτη 3 Ιουλίου 2018 (34 αγώνες)

Αγία Τριάδα


Ζαφειράκης- Ολυμπιακός Κ. (ΠΠ) 29-16

ΓΑΣ Καματερού- Ζαφειράκης (ΠΚ) 24-18

ΕΣΝ Βριλησσίων- Πανελλήνιος (Π) 34-17

Χάλμπι- Ελλάδα (Ε) 26-29

Διομήδης- Αθήνα (Ε) 26-32

Πανόραμα- Ολυμπιακός Κ. (ΠΠ)

17:20 ΟΦΝΙ- Φιλώτας (ΠΚ)

18:40 Μαυροβούνιο- Πέλιστερ (Ε)

20:10 Μπακάου- Διομήδης (Π)

Άργος

Αερωπός- ΟΦΝΙ (ΠΠ) 38-4

Ιωνικός ΝΦ- Λάρισα (ΠΠ) 35-43

ΠΑΟΚ- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΠ) 25-23

Διομήδης- Δούκας 2 (ΠΠ) 29-23

16:00 Αρίων- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΚ)

17:20 Ζαφειράκης- Άρης Θ. (ΠΚ)

18:40 ΠΑΟΚ- Αμφικτύονες (ΠΠ)

20:00 Διομήδης- ΓΣ Παπασιδέρης (ΠΠ)

Νέα Κίος

Εθνικός Κοζάνης- Αμφικτύονες (ΠΚ) 28-6

Δράμα 1986- Δούκας 1 (ΠΠ) 19-36

Μπακάου- ΟΦΝΙ (Π) 34-27

Ελλάδα- Ακαδημία (Π) 49-12

16:00 Λεωνίδας- Αμφικτύονες (ΠΚ)

17:20 Άρης Θ.- ΟΦΝΙ (ΠΠ)

18:40 Χάλμπι- ΕΣΝ Βριλησσίων (Π)

20:00 Μαυροβούνιο- Ακαδημία (Π)

Ναύπλιο

Φίλιππος- ΕΣΝ Βριλησσσίων (ΠΚ) 11-25

ΑΟΔ Κορυδαλλού- Φιλώτας (ΠΚ) 23-22

ΓΑΣ Καματερού 2- Ταλέντουλ (ΠΠ) 33-32

Λεωνίδας 2- ΑΟ Ιωαννίνων (ΠΠ) 39-21

15:00 Εθνικός Κοζάνης- ΕΑΧ Χανιά (ΠΚ)

16:20 Φίλιππος- Λάρισα (ΠΠ)

17:40 ΑΣΟΧ Φοίβος- Δράμα 1986 (ΠΠ)

19:00 ΓΑΣ Καματερού 1- Ταλέντουλ (ΠΠ)

20:20 Λεωνίδας 1- ΑΟ Ιωαννίνων (ΠΠ)


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ
Έφηβοι

ΧΑΛΜΠΙ- ΕΛΛΑΔΑ 26-29
Τα πεντάλεπτα: 4-5, 7-7, 8-9, 11-10, 13-12, 14-13 (ημχ.), 15-16, 16-18, 20-22, 23-24, 24-26, 26-29

ΧΑΛΜΠΙ (Caroline Hallberg): Wallinder, Blick, Jansson 4, Fagervold 4, Gustafsson 8, Bjällmark 1, Ljungstrand 1, Enochsson, Wilson 4, Berg 2, Billengren 1, Istiphan, Sundelius 1, Laurin

ΕΛΛΑΔΑ (Γιάννης Αρβανίτης): Παπαντωνόπουλος, Γεωργαλής, Καλαμάτας, Κουκουτσίδης 1, Ρουσσόπουλος 2, Τρούλος, Τζίμπουλας 9, Μαρκατάτος 2, Μήγγας 2, Μπεκιάρης, Χουσουρντιάν 2, Αγαθόνικος, Αθανασιάδης 1, Τσάκαλος 6, Παπαδόπουλος 4.

Διαιτητές: Γιακαλής (Λεφάκης) – Μπράμου, Δίλεπτα: 4-0, Πέναλτι: 1/2-4/4


ΔΙΟΜΗΔΗΣ- ΜΙΚΤΗ ΑΘΗΝΩΝ 26-32

Τα πεντάλεπτα: 2-4, 4-6, 7-8, 9-10, 11-12, 13-14 (ημχ.), 13-17, 16-21, 19-23, 21-27, 23-28, 26-32

ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Γιάννης Χαντέλης): Καρκαλάτος 5, Σιατιρλής, Κορομίχης, Νικολίτσας 2, Μπλάτσος 3, Μπακατσέλος 4, Ντούρος 5, Παπάς, Μακρής, Σμυρνιώτης 3, Λαμπρόπουλος 4, Παυλίδης, Βύρλος

ΜΙΚΤΗ ΑΘΗΝΩΝ (Γιώργος Καρασαββίδης): Κιαρτζίδης, Βλάχος 6, Παπαντώνης 2, Μαραμαθάς 6, Terlecki, Ακερμανίδης, Σιδηρόπουλος, Κοκκοράκης 3, Biba 2, Μάινας 4, Τσανίνος 6, Λόλας 3

Διαιτητές: Λεφάκης – Κουριώτης Δίλεπτα: 5-4 Πέναλτι: 4/8-5/7


Παίδες

ΕΛΛΑΔΑ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ 49-12

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-3, 8-4, 11-5, 15-5, 22-6 (ημχ.) 28-6, 32-7, 34-7, 39-10, 43-11, 49-12

ΕΛΛΑΔΑ (Νίκος Γεωργιάδης): Βεζύρης 3, Κοβάνης 3, Κοτσιώνης 2, Ασλής, Αλεξανδρίδης, Φαχουρίδης 6, Σκούφας 5, Μαυρόπουλος 6, Μπόλιαρης 6, Γερουλάνος 2, Στεφανίτσης 5, Διακιούλιας 3, Κουκούλας 5, Μπαμπατζανίδης, Πετρομελίδης, Τζωρτζίνης, Σαράφης 1, Παπαγιάννης 1, Στανκίδης.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ (Βασιλική Βουκελάτου): Ανδριόπουλος, Ασημακόπουλος 2, Κάκκας, Κωνσταντάκης 2, Παπαγιαννόπουλος 3, Μπούλης 1, Κουνιώτης 3, Πάντος 1, Σουβαλιώτης, Βλαστόπουλος, Σκόνδρας.

Διαιτητές: Χρόνης-Αλεπουδέα, Δίλεπτα: 1-1, Πέναλτι: 3/3-3/4


ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ- ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 34-17
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 7-2, 8-3, 9-4, 12-5, 17-7 (ημχ.), 18-10, 21-12, 24-13, 27-13, 30-15, 34-17

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Γιώργος Δραγάζης): Βιλτανιώτης, Γκένας 7, Γλύκας 7, Ζαχαριάς, Καρούζος, Κιουλτσίδης, Κολλάσης, Κορκολής 7, Κούτρας, Μαργιέτης 4, Νικολίνταης, Ρήγος 1, Ταμπάκος 4, Κετιμές 4

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Νίκος Σαμαράς): Ζαφείρης Δ., Παπαδόπουλος 2, Χατζόπουλος 1, Γέτο, Γιαννουδάκης 1, Βερτζώνης 5, Γιαννουλάκης 4, Χριστόπουλος, Ζαφείρης Ν., Θεοχάρης 1, Ασλανίδης 3, Ψάρρος, Κατάκαλος, Ζαχάρης, Πετσούνης.

Διαιτητές: Μπράμου – Γιακαλής Δίλεπτα: 2-5 Πέναλτι: 5/5-4/4


CSM BACAU – Ο.Φ.ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 34-27

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-3, 8-4, 11-7, 14-11, 17-15 (ημχ.) 20-16, 25-18, 27-21, 29-23, 31-26, 34-27

CSM BACAU (Gabriel Armanu): Dobrota 4, Romanet, Gheorghe, Armanu 1, Cojocaru 3, Andrei 2, Balan 1, Feldes, Bran 7, Ichim 1, Petrea 2, Asavastei 1, Fringhiu 2, Marinescu, Drlau, Tobosaru 9.

Ο.Φ.ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ (Γιώργος Μπένιας): Stefani, Σαλαμάς 1, Δανέζης 10, Γκόμπλιας 2, Χειμωνίδης 8, Αργυράκης, Ηλιόπουλος 4, Babe, Χρυσολώρας 3.

Διαιτητές: Χρόνης-Αλεπουδέα, Δίλεπτα: 1-3, Πέναλτι: 2/2-4/4


Παμπαίδες Α’

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ. 29-16

Τα πεντάλεπτα: 1-0, 4-0, 7-1, 12-4, 14-6 (ημχ.), 16-7, 19-8, 21-10, 25-14, 29-16

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Φώτης Παπουτσής): Μουραφέτλης, Δάιος, Μπιτέρνας 1, Σαμαράς, Δ. Δημητρίου 3, Τότσκας, Αθανασούλης, Γκαδίνης 2, Μουρατίδης, Λένος 5, Μπιλιούρης 3, Δρόσος, Τ. Δημητρίου 3, Τζιάτζιος, Πετρίδης 4, Κασαπίδης 8

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ. (Στέφανος Βελιτσιάνος): Βάος, Βρεττός 1, Γκίτσας, Κ. Δημητρίου 1, Κουλακίδης, Λαγός 2, Μεταξάς 1, Μουσούλης 1, Αν. Παναγιωτίδης 5, Ν. Παναγιωτίδης 2, Τσιλάκης 3, Ψωμάς

Διαιτητές: Λεφάκης – Κουριώτης Δίλεπτα: 1-1 Πέναλτι: 0/1-3/5


ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ – Ν. ΙΩΝΙΑ 38-4

Τα πεντάλεπτα: 5-0, 10-1, 15-1, 15-3, 20-4 (ημχ.), 25-4, 28-4, 28-4, 32-4, 38-4

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ: Σύρκος, Δάχης 1, Καράτζιος 7, Λιόφης 5, Ινέγλης 1, Γκιόσης 4, Μουμτζιδέλης 9, Συμεωνίδης 4, Γιαννούσης 1, Μπουτκάρης 3, Παπαδόπουλος 2, Πετρίδης 1.

ΟΦΝ ΙΩΝΙΑΣ: Χαλμούκης, Τσιγαρίδας , Μπιχάκης, Χριστοδουλόπουλος, Λιάκος, Κουτσός 1, Κουφόπουλος, Πετρατζάς 3, Σπυρόγλου, Νικολόπουλος, Κόλλιας

Διαιτητές: Χρόνης, Αλεπουδέα. Δίλεπτα: 1-4 Πέναλτι: 1/1-0/2


ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ – Larissa Handball Club 35-43

Τα πεντάλεπτα: 2-4, 6-9, 12-13, 16-17, 18-21 (ημ.), 21-24, 26-27, 29-31, 33-37, 35-43

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Ηρακλής Μπιτόπουλος): Πέρζος, Τσακναρίδης 4, Παπαδάτος 2, Καραγιάννης 2, Βασιλείου, Λυπημένος, Σαρίκας 5, Μπρισίμης, Μαλούσι 12, Καρυτινός 1, Δ. Κάντζος 1, Μπριλάκης 5, Κ. Κάντζος 1, Δραβίλλας 2, Παπανικολάου.

Larissa Handball Club (Βασίλης Γκουράβας): Φλέγας, Δρακώτος 2, Έξαρχος 7, Κακαράντζας 1, Τικταπανίδης 8, Σακκάς, Καραλής 5, Χάδουλας 1, Δοντάς 13, Μπογδάνος, Γκουδάλας 1, Γκιουλέκας 5.

Διαιτητές: Νικολαϊδης, Τζαφερόπουλος. Δίλεπτα: 3-4. Πέναλτι: – 


ΠΑΟΚ – ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Π/Π) 25-23

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 6-5, 9-6, 10-10, 15-12 (ημ.), 17-13, 21-16, 22-20, 24-21, 25-23

ΑΣ ΠΑΟΚ (Κώστας Μίχος): Κατσαπαντέρας, Κυριακίδης, Καρασαββαϊδης 4, Ντάσιος 2, Σεϊτανίδης 2, Φρειδερίκος 8, Μαυρουλοσηφάκης 7, Μαρίνος, Φράγκου, Χατζηγεωργιάδης 2

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Γιώργος Δραγάζης): Ανδρεάδης 5, Απέργης, Γκιλάκης 3, Κολάσης 8, Κοσμόπουλος 5, Μαργέτης, Ματσούκης, Μπαρμπαρούσης, Πάλλης, Παπαναστασίου, Σπύρου, Στρατηγάκης 2, Χαλβατζής

Διαιτητές: Νικολαϊδης, Τζαφερόπουλος. Δίλεπτα: 1-2. Πέναλτι: 3/5-0/0


ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 2 29-23

Τα πεντάλεπτα: 3-4, 5-6, 9-8, 11-11, 13-12 (ημ.), 19-13, 22-15, 23-17, 26-20, 29-23

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Χρήστος Δημητρούλιας): Μητσόπουλος 2, Ντάκαρης 4, Κ. Χιόνης, Διονυσόπουλος 8, Αγγελόπουλος, Παππάς, Τσακίρης, Κωστούλας 3, Παπασπυρόπουλος 5, Ρούμπος-Λίνος 3, Γ. Χιόνης, Παπασπυρόπουλος 1, Σουλτανίδης, Θεοφανόπουλος 2, Χρόνης 1, Καρκαγγέλης

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 2 (Χαριτωνίδης): Κοντός, Αλευρίδης, Χαριτωνίδης 9, Βλαχάκης 5, Κοντοζαμάνης, Πρίφτης, Κατσάμπας 1, Γιαννούλης 2, Τσιαντούλας, Δαλγιαννάκης 4, Δικαιούλιας, Βαλκάνας, Καλαμπόκης 2.

Διαιτητές: Νικολαϊδης, Τζαφερόπουλος. Δίλεπτα: 3-4. Πέναλτι: 3/4-6/7


ΔΡΑΜΑ 1986 – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 1 19-37
Τα πεντάλεπτα: 0-1, 2-5, 4-7, 4-10, 7-17, 9-21 (ημχ.) 12-25, 15-30, 16-33, 19-37

ΔΡΑΜΑ 1986 (Ευγένιος Τουνγκελίδης): Κεραμμυδάς 1, Ξανθόπουλος, Καρατζάς 7, Σγουράδης 1, Κρανάς 4, Χιλιώτης 2, Καβαζής 3, Στρατηγέλης 1, Ξανθόπουλος, Καλαϊτζίδης, Τοζακίδης.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 1 (Κωνσταντίνος Τσαβδαρίδης): Κατσικώστας, Μπάρκας, Χατσατουριάν 7, Παναγιώτου 1, Κολεζάκης 6, Αντωνιάδης 1, Πετρουλάκος, Καλύβας 9, Παπαχαρτοφύλης 8, Παπαϊακώβου, Μανουσέλης 5, Χαριτωνίδης.

Διαιτητές: Ζήσης-Αντάλης, Δίλεπτα: 4-5 Πέναλτι: 2/3-3/4, Κόκκινη κάρτα: Κολεζάκης 47.00 (τρία δίλεπτα)


ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 2-TALENTUL 33-32

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 5-4, 9-4, 9-5, 12-10, 16-16 (ημχ), 17-19, 25-21, 29-24, 31-28, 33-32

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 2 (Κώστας Κότσιρας): Βαρδαξόπουλος, Βασιλακάκης 1, Βασιλείου 4, Βουκλάρης 12, Φλώρος, Καρδαμπίκης 1, Πολυχρόνης 2, Σακελλαρίου 10, Τζίτζης, Χατζηπαυλής 3.

TALENTUL (Ionut Tita): Dobrescu 13, Stanescu 2, Crancea 10, Ciobotaru 3, Stoleru, Mazilu 4, Boltasu, Cojocaru, Oztabak.

Διαιτητές: Μιχαηλίδης-Χρυσικόπουλος, Δίλεπτα: 2-1, Πέναλτι: 3/3-4/6


ΛΕΩΝΙΔΑΣ 2-ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 39-21

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 7-3, 11-6, 14-8, 18-11 (ημχ), 26-12, 29-12, 30-15, 34-18, 39-21

ΛΕΩΝΙΔΑΣ 2 (Γιώργος Καρασαββίδης): Οικονόμου 2, Βασιλείου 12, Βληκίδης 4, Καραφώτης 3, Κουτουλογένης 2, Γετσόπουλος 1, Χριστοδουλόπουλος, Τσορτέκης 3, Λόλας 3, Μάρης 2, Παπαδόπουλος, Λάμπρου 4, Πολυζωγόπουλος 2, Ρουσσάκης 1.

ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Βασίλειος Σιαράβας): Κ. Σιαράβας, Σιώμος, Βαγγέλης 2, Παπανικολάου, Σκανδάλης, Χριστόπουλος, Κοκκας 1, Τσαμπαλάς 4, Σακκας, Γκόγκος, Κουρουζίδης, Φίλης 4, Παπαδόπουλος, Πλακατούρας 2, Α. Σιαράβας 2, Σιώμος 8, Αρλέτος.

Διαιτητές: Μιχαηλίδης-Χρυσικόπουλος, Δίλεπτα: 1-1, Πέναλτι: 0/0-0/0.


Παγκορασίδες Α’

ΑΟΔ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ-ΦΙΛΩΤΑΣ ΠΑΣ 23-22
Τα πεντάλεπτα: 4-1, 6-5, 7-6, 8-8, 10-11 (ημχ), 12-13, 15-16, 17-17, 20-21, 23-22

ΑΟΔ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ (Μαρία Λαγοπούλου): Κοντοδιού, Θ. Λυτρίβη, Μυλωνά 9, Ζάρρα 1, Τσαντάκη 2, Λαγού 1, Μανδαμαδιώτη 5, Γκούλη, Τ. Λυτρίβη 2, Βελιδάκη 3, Γαμβρούδη.

ΦΙΛΩΤΑΣ ΠΑΣ (Ελευθέριος Ελευθεριάδης): Ανεστάκη 7, Γ. Βασιλείου 5, Ε. Βασιλείου, Καντζελόγλου 3, Κουντουρατζή, Πετράκη 1, Σεβαστιάδου 3, Σταγγολή 1, Β. Ταφάκη 4, Π. Ταφάκη, Τόιτου, Τριανταφυλλίδου.

Διαιτητές: Χρυσικόπουλος-Hossan, Δίλεπτα: 2-3, Πέναλτι: 2/5-7/9.


ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ- ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ 24-18
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-4, 7-5, 12-9 (ημχ.), 16-10, 19-13, 21-13, 22-17, 24-18

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ(Κώστας Κότσιρας): Βούκλαρη 5, Γιακουμέλου, Καντζούρα, Κατσικά 4, Κίτσιου, Κουτροδήμου, Κολοβού, Λούπη, Α. Μετάι 4, Ε. Μετάι, Ντόκα, Χατζίκου, Παπαϊωάννου, Παπαστέργιου, Πατρώνη 5, Σπηλιοπούλου 6, Τσίκνη, Ψαριώτη

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Στάθης Κεσίδης): Γουδή, Τζιάτζιου, Μουρατίδου, Νέστορα, Κυριακίδου, Ψάρα 10, Φαρμάκη 1, Παπαδοπούλου 1, Τσιγαρίδα 6

Διαιτητές: Λεφάκης – Κουριώτης Δίλεπτα: 1-3 Πέναλτι: 4/5 – 1/5


ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 11-25

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 0-3, 1-7, 3-8, 3-11 (ημχ), 4-13, 7-16, 8-18, 11-21, 11-25

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Κυριακή Τριανταφυλλίδου): Νικολοπούλου, Νικολαϊδου 1, Καραμήτσου, Πετανίδου, Δήμου 4, Πατρικά, Παπαδοπούλου 4, Τσανάκα, Σγουρού, Χαϊτίδου, Τζουβάρα, Πιπελίδου, Αρχαγγέλου, Βελισαρίδου 2, Χουδαβέρδογλου.

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Δημήτρης Σκάρλος): Τσεβά, Καπλάνη, Ταμπάκου, Στρούζου 2, Ελευθεριάδη 3, Γκιόκα, Καββαδία 1, Ασλή, Λάσκου 7, Δασκαλοθανάση, Πασχαλούδη 1, Κορκολή 4, Μαυρίδη, Μπόζιου 7.

Διαιτητές: Μιχαηλίδης-Hossan, Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 2/3-3/3


ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΜΦΙΚΤΥΟΝΕΣ ΛΑΜΙΑΣ 28-6
Τα πεντάλεπτα: 4-0, 5-0, 9-1, 12-1, 14-2 (ημχ.) 16-2, 20-2, 23-2, 25-5, 28-6

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Ζωή Σούλιου): Φλώρου Β. 3, Κεχαγιά 3, Αθανασιάδου 7, Ψιάνου 1, Ιωαννίδου, Στραβού, Αλεξανδρίδου, Γκιάτα, Καραγιώργου, Καραδήμου 3, Μωυσιάδου 1, Καπρινιώτη, Παρανόμου, Τσαμπάζη, Φλώρου Α. 10.

ΑΜΦΙΚΤΥΟΝΕΣ ΛΑΜΙΑΣ (Ιόνκα Δήμου): Καραγεώργου Μ., Γκίζα, Κοντοκώστα, Πουγκακιώτη, Τσιάπα 3, Καραγεώργου Θ., Κωσταδήμα 2, Ρίζου, Δήμου 1, Νύχτη.

Διαιτητές: Ζήσης-Αντάλης, Δίλεπτα: 2-3, Πέναλτι: 3/3-02




Danaon Cup 2018 Press Office

Argos, 21200 – Greece

Tel: +30 27510 29418

info@danaon-cup.gr

danaoncup@gmail.com

www.danaon-cup.gr

www.facebook.com/DanaonCup


0 comments:

Δημοσίευση σχολίου

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ' αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.