12 °C Argos, GR
28 Νοεμβρίου 2020

Μεγάλη νίκη για τα κορίτσια του Οίακα στο μπάσκετ

Νίκη στην παράταση για τη γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Οίακα.
Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι επικράτησαν στη Χίο 67-58 του τοπικού Αιγέα και έκαναν το 2/2 στο πλαίσιο του πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας. 
Αιγέας Χίου – Οίακας Ναυπλίου 58-67 (παρ.)
Διαιτητές: Κανελλόπουλος-Κωστής
Δεκάλεπτα:14-11, 29-31, 41-45, 57-57, 58-67
Αιγέας Χίου (Γιασεμής – Γαλάτουλας):  Κοτσία  6(1), Δάνδουλα, Καράντζανου 3, Γιαμαλίδου 2, Μπουρέκα, Ατσάβε 6(2), Καρούση 2,  Κοματσιούλη 20(6), Αγκο, Καλιγέρη, Λοϊζου, Σβιρώνου 13.
Οίακας Ναυπλίου (Παπούλιας – Τσοτσίκος): Σπαθάρου 27(5), Μπάλλα 6, Στρατή 3, Μπετσάι, Καραπάνου 4, Ντόκου , Ζαροκώστα 23, Μπακάλη 4, Μπούνου.
Ο ΑΟ Δαναοί Άργους ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Εύνικο 89-34.
Διαιτητές: Τσίγκου-Κουλουμπαρίτσης
Δεκάλεπτα: 20-6, 51-16, 68-29, 89-34
Εύνικος (Βελτσίτσας – Βανάς): Τσίπρα 20(1), Εμμανουηλίδου 5(1), Ράδη 10(1), Καίσαρη 7(1), Κουτσοδήμου 6, Θωμαϊδου 10, Ισκιόγλου 12, Δρακοπούλου  1, Μέτσο 7(2), Παπαδοπούλου 9, Βούλγαρη 2, Αγγελοπούλου.
Δαναοί Αργους (Κτενά) : Αλμπέρτου 2, Δόση , Γιαννακούλη Φ. 3, Αρβανίτη 7(2), Δαλμάκη , Ντάρλα 4(1), Καπετάνιου, Λύκου 2, Δημοπούλου  6, Παναγιωτοπούλου 6, Μάρα 4, Τσαϊλακοπούλου.

1ος Ομιλος

Αιγέας Χίου-Οίαξ Ναυπλίου 58-67 (παρ.)
Ατρόμητος Πειραιά-Άμιλλα 2000 57-54
Εύνικος-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 89-34
Φίνιξ Πειραιά-Άρις Καλαμάτας 85 -65
Θησέας Παναγιούδας-Ηλιούπολη 44-82 (24/10)

Η βαθμολογία
1) Εύνικος    4    159-94    65
2) Οίακας Ναυπλίου    4    127-113    14
3) Ατρόμητος Πειραιά    4    131-121    10
4) ΓΣ Ηλιούπολης    3    142-114    28
5) Φοίνικας Πειραιά    3    140-125    15
6) Αμιλλα Τρίπολης    3    105-96    9
7) Αρις Καλαμάτας    3    137-130    7
8) Αιγέας Χίου    2    97-118    -21
9) Δαναοί Αργους    2    101-163    -62
10) Θησέας Παναγιούδας    2    89-154    -65

 

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 1/11)
Οίακας Ναυπλίου-Ατρόμητος Πειραιά
Αμιλλα Τρίπολης-Εύνικος
Δαναοί Αργους-Θησέας Παναγιούδας
ΓΣ Ηλιούπολης-Αρις Καλαμάτας
Φοίνικας Πειραιά-Αιγέας Χίου

2ος Ομιλος

Σαντορίνη-Αθηναϊκός 75-59
Πρωτέας Βούλας-Τερψιθέα 57-35
ΚΑΟ Μελισσίων-Αμύντας  58-54 (παρ.)
Αγ. Παρασκευή ΑΕΚ Περιστερίου 83-72

Περισσότερα Άρθρα

Με μεγάλη επιτυχία η Ανάβαση Αχλαδόκαμπου

Με μεγάλη αγωνιστική και οργανωτική επιτυχία πραγματοποιήθηκε χθες και σήμερα η Ανάβαση Αχλαδόκαμπου. Μια διοργάνωση του ΑΣΣΟΑΑ, με την έγκριση της ΟΜΑΕ και την συνδρομή της ΑΛΜΑ Ναυπλίου, στο πλαίσιο του Valvoline Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Αναβάσεων και Πρωταθλήματος Αναβάσεων Ιστορικών Αυτοκινήτων. Γεμάτος ήταν ο Πίνακας Συμμετοχών αφού τα Πρωταθλήματα στις περισσότερες κατηγορίες ήταν ανοιχτά, και ο […]

Γ’ Εθνική: Οι διαιτητές των αγώνων της Κυριακής

Το πρόγραμμα και οι ορισθέντες διαιτητές της τέταρτης αγωνιστικής στον 7ο όμιλο της Γ’ Εθνικής (Κυριακή 13/11, 4μμ):  Παναργειακός-Θύελλα Πατρών:Αθ.Ρούσσος, Θεοδ.Σάνος, Αθ.Κλεπετσάνης (Κορινθίας) Αστέρας Βλαχιώτη-Ναύπλιο 2017:Νικ.Αυγερινός, Μάριος Παπαγεωργίου, Νικ.Λούκας (Αρκαδίας) Διαγόρας Βραχνέικων-Ερμιονίδα: Μιχ.Ματσούκας, Παναγ.Βασιλόπουλος, Γ.Γαλανόπουλος (Αιτωλοακαρνανίας) Βάρδα-Ζάκυνθος: Φωκάς, Σωτηρόπουλος, Παπαδιονυσίου (Αχαϊας) Τσιλιβή-Πανηλειακός: Χρονάς, Ζούλης, Ανδριανός (Αχαϊας) Διαβολίτσι-Πανγυθεατικός: Μαρκαντωνάτος, Ασημακόπουλος, Καραμέρος (Ηλείας) Ολυμπιακός Ζαχάρως-Σπάρτη: Ρέκκας, Καρβούνης, Μπουρίκας […]

Αρέσει σε %d bloggers: