18 °C Argos, GR
29 Μαρτίου 2024

Α2 μπάσκετ: Πλήρωσε με ήττα το κακό δεύτερο δεκάλεπτο ο Οίακας στην Καρδίτσα

Το πολύ κακό δεύτερο δεκάλεπτο στην Καρδίτσα στοίχισε ακριβά στον Οίακα που ηττήθηκε 77-60  από την γηπεδούχο ομάδα στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά με επτά πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο (21-14) αλλά στο δεύτερο..πάτησαν γκάζι και με 23-14 έκλεισαν το ημίχρονο με διαφορά 16 πόντων (44-28). Προσπάθησε να αντιδράσει ο Οίακας, μείωσε στους εννέα στην τρίτη περίοδο (επί μέρους 13-20 και 57-48) αλλά το τελευταίο διάστημα ανήκε και πάλι στην Καρδίτσα που με αντεπίθεση διαρκείας νίκησε με διαφορά μάλιστα 17 πόντων τελικά (77-60).

Τα δεκάλεπτα αναλυτικά: 21-14, 44-28, 57-48, 77-60.

ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (είναι χαρακτηριστικό ότι τρεις από τους οκτώ αγώνες κρίθηκαν στην παράταση !)

ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ  63-65

Α’ 14-16 Β’ 32-27 Γ’ 50-49

ΚΑΡΔΙΤΣΑ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  77-60

Α’ 21-14 Β’ 44-28 Γ’ 57-48

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΑΜΥΝΤΑΣ  76-80 στην παράταση (71-71)

Α’ 15-14 Β’ 23-28 Γ’ 48-49

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ   92-77

Α’ 24-19 Β’ 49-36 Γ’ 73-54

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ  89-85 στην παράταση (75-75)

Α’ 21-18 Β’ 40-30 Γ’ 57-46

ΚΟΡΟΙΒΟΣ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ  58-62 στην παράταση (55-55)

Στην Εθνική Νεανίδων Γαλάνη και Τριανταφύλλου του Φείδωνα

Δυο αθλήτριες του Φείδωνα Άργους , η Ζωή Γαλάνη και η Βασιλική Τριανταφύλλου κλήθηκαν στην Εθνική Νεανίδων. Ο σύλλογος της Αργολίδας ενημερώθηκε σχετικά από την ΕΠΟ και οι δυο νεαρές παίκτριες του Φείδωνα 9-11 του μηνός θα συμμετάσχουν στην προετοιμασία της Εθνικής Ομάδας εν όψει των επόμενων υποχρεώσεων της. Αναμφισβήτητα πρόκειται για μια ακόμη επιτυχία […]

Γ’ Εθνική, 19η αγωνιστική: Μόνο ήττες για τις ομάδες της Αργολίδας

Νέα ήττα για το Ναύπλιο 2017 που απομακρύνθηκε και άλλο από την κορυφή του 7ου ομίλου της Γ’Εθνικής. ‘Εχασε 2-1 στη Ζάκυνθο. Στο 2’ σημείωσε τέρμα με τον Καλλιμάνη, ο βοηθός έφυγε για τη σέντρα αλλά ο διαιτητής πήρε τη ευθύνη της φάσης και δεν μέτρησε το γκολ ! Η Ένωση Ερμιονίδας ηττήθηκε στη Σπάρτη […]