Ημέρα Κυπέλλου σήμερα καθώς στις 12 το μεσημέρι στα γραφεία της ΕΠΟ θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση της 1ης φάσης.
Σε αυτή συμμετέχουν μόνο οι Κυπελλούχοι των ΕΠΣ, μεταξύ των οποίων και ο Παναργειακός.
Οι αγώνες θα διεξαχθούν στις 25/08/2019.
Οι ομάδες που συμμετέχουν είναι:
Κυπελλούχος ΕΠΣ Αργολίδας – Παναργειακός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Έβρου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Κυπελλούχος ΕΠΣ Θράκης – Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου
Κυπελλούχος ΕΠΣ Καβάλας – Αετός Ορφανού
Κυπελλούχος ΕΠΣ Ξάνθης – Ορφέας Ξάνθης
Κυπελλούχος ΕΠΣ Δράμας – Πανδραμαϊκός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Μακεδονίας – Θερμαϊκός Θέρμης
Κυπελλούχος ΕΠΣ Σερρών – Πανσερραϊκός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Πέλλας – Εδεσσαϊκός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Κιλκίς – ΠΑΟΝΕ Επταλόφου (φιναλίστ)
Κυπελλούχος ΕΠΣ Καστοριάς – Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας
Κυπελλούχος ΕΠΣ Κοζάνης – Μακεδονικός Φούφα
Κυπελλούχος ΕΠΣ Θεσπρωτίας – Σούλι Παραμυθιάς
Κυπελλούχος ΕΠΣ Κέρκυρας – Θιναλιακός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Τρικάλων – Μετέωρα
Κυπελλούχος ΕΠΣ Καρδίτσας – ΑΟ Σελλάνων
Κυπελλούχος ΕΠΣ Λάρισας – ΠΟ Ελασσόνας
Κυπελλούχος ΕΠΣ Πιερίας – ΑΕ Καρίτσας
Κυπελλούχος ΕΠΣ Βοιωτίας – ΑΟ Υπάτου
Κυπελλούχος ΕΠΣ Εύβοιας – ΑΟ Νέας Αρτάκης
Κυπελλούχος ΕΠΣ Ευρυτανίας – ΑΟ Ποταμιάς
Κυπελλούχος ΕΠΣ Φθιώτιδας – Αταλάντη
Κυπελλούχος ΕΠΣ Αιτ/νίας – Όμηρος Νεοχωρίου
Κυπελλούχος ΕΠΣ Άρτας – Δόξα Άρτας
Κυπελλούχος ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας – Τηλυκράτης
Κυπελλούχος ΕΠΣ Φωκίδας – Απόλλων Ευπαλίου (φιναλίστ)
Κυπελλούχος ΕΠΣ Αθηνών – Ηλυσιακός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Πειραιά – Εθνικός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Κυκλάδων – Πανθηραϊκός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Λέσβου – Αιολικός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Χίου – Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου
Κυπελλούχος ΕΠΣ Αν. Αττικής – Αχαρναϊκός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Κορίνθου – ΠΑΣ Κόρινθος
Κυπελλούχος ΕΠΣ Σάμου – Πανσαμιακός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Αχαΐας – Ατρόμητος Πατρών
Κυπελλούχος ΕΠΣ Ζακύνθου – ΑΠΣ Ζάκυνθος 1961 (φιναλίστ)
Κυπελλούχος ΕΠΣ Ηλείας – Ξενοφών Κρεστένων
Κυπελλούχος ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης- Παλληξουριακός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Αρκαδίας – Λεωνίδιο
Κυπελλούχος ΕΠΣ Λακωνίας – ΑΕ Πελλάνας
Κυπελλούχος ΕΠΣ Μεσσηνίας – Καλαμάτα
Κυπελλούχος ΕΠΣ Ηρακλείου – Ατσαλένιος
Κυπελλούχος ΕΠΣ Ρεθύμνου – Επισκοπή
Κυπελλούχος ΕΠΣ Χανίων – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
Αναλυτικά το πρόγραμμα του Κυπέλλου Ελλάδας 2019-20.
1η φάση: 25/08/2019
Συμμετέχουν οι Κυπελλούχοι των ΕΠΣ
2η φάση: 01/09/2019
Συμμετέχουν οι νικήτριες ομάδες της 1ης φάσης
3η φάση: 14-15/09/2019
Συμμετέχουν οι νικήτριες ομάδες της 2ης φάσης και οι ομάδες της FL
4η φάση: 24-25-26/09/2019
Συμμετέχουν οι νικήτριες ομάδες της 3ης φάσης και οι ομάδες της SL2
5η φάση
1η αγωνιστική: 29-30-31/10/2019
2η αγωνιστική: 03-04-05/12/2019
Συμμετέχουν οι νικήτριες ομάδες της 4ης φάσης, οι 8 ομάδες της SL από την 6η έως την 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα περιόδου 2018-2019 και η πρωταθλήτρια ομάδα της FL περιόδου 2018-2019.
6η φάση
1η αγωνιστική: 07-08-09/01/2020
2η αγωνιστική: 14-15-16/01/2020
Συμμετέχουν οι νικήτριες ομάδες της 5ης φάσης και οι 5 ομάδες της SL από την 1η έως την 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα περιόδου 2018-2019.
7η φάση (Προημιτελική)
1η αγωνιστική: 04-05-06/02/2020
2η αγωνιστική: 11-12-13/02/2020
Συμμετέχουν οι νικήτριες ομάδες της 6ης φάσης
8η φάση (Ημιτελική)
1η αγωνιστική: 04-05/03/2020
2η αγωνιστική: 22-23/04/2020
Συμμετέχουν οι νικήτριες ομάδες της 7ης φάσης
Τελικός αγώνας
Σάββατο, 23/05/2020
Η κλήρωση της 1ης φάσης θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 9 Αυγούστου 2019 και ώρα 12:00 στα γραφεία της ΕΠΟ.