18 °C Argos, GR
29 Μαρτίου 2024

ΣΔΥ Αργολίδας: Οι πρωταγωνιστές του μέλλοντος…

Ενθαρρυντικές παρουσίες από τα παιδιά του ΣΔΥ Αργολίδας, στο διασυλλογικό πρωτάθλημα Κ-18 Περιφέρειας Πελοποννήσου που έγινε στην Τρίπολη.

– Πολύ καλός ο Αλέξανδρος Μπουτσιάνης που τερμάτισε 2ος στα 1500μ με επίδοση 4’43”!

– Ο Πέτρος Τσιομπάνου αγωνίστηκε στα 100μ σημειώνοντας νέο ατομικό ρεκόρ.

– Οι μικρές της ομάδας, Έλενα Καλαντζή, Στέλλα Γκαβούνου, Παναγιώτα Καλογήρου, Βένια Γεωργαλή και Αναστασία Παπαντωνίου αγωνίστηκαν στα 100μ και 200μ πετυχαίνοντας πολύ καλές επιδόσεις για την ηλικία τους. Μάλιστα η Αναστασία δοκίμασε και στα 1500μ

Όλα τα παραπάνω παιδιά που προπονούνται με τον Γιώργο Καραπάνο, ανήκουν στην μικρότερη ηλικιακά κατηγορία, την Κ-16, και έδειξαν ότι με την κατάλληλη προετοιμασία στο μέλλον θα πρωταγωνιστήσουν.

Περισσότερα Άρθρα

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον Παναργειακό!

Τελικό αποτέλεσμα Αστέρας Βάρης- Παναργειακός 1-2. Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα . Ο Παναργειακός ξεκίνησε τον αγώνα πολ δυνατά έχοντας τον έλεγχο του παιχνιδιού, απειλώντας με το De Souza με σουτ στο 12ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν μετά το 30ο λεπτό όπου έχασαν δύο ευκαιρίες αλλά […]

Ποινές για Ναύπλιο 2017 και Λαπαθιώτη

Η Πειθαρχική Επιτροπή της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας, κατά την τελευταία της συνεδρίαση, έλαβε τις ακόλουθες αποφάσεις. Κηρύσσει την εγκαλούμενη ΠΑΕ Ολυμπιακός πειθαρχικά ελεγκτέα για το περιεχόμενο ανακοίνωσης που εξέδωσε μετά τον αγώνα ΠΑΣ Γιάννενα-Ολυμπιακός στις 4/10/2020 για την 4η αγωνιστική της Superleague 1 (πειθαρχικό κατηγορητήριο 21313/7-10-2020). Επιβάλλει στην εγκαλούμενη ΠΑΕ χρηματική ποινή ύψους είκοσι χιλιάδων […]